Rumotéka

Každý náš rum podáváme standardně v panáčku 0,04l

  • Výběr našich rumů

   Všechny naše rumy podáváme v panáčku 0,04l

  • Don Papa

   98,-

   (Baroko ve staré filipínské tagalštině znamená nadšení a chuť k životu. A je to jedna z vlastností, kterou zhmotňuje i stejnojmenná edice značky Don Papa. Don Papa je inspirován revolucionářem Dionisem Magbuelasem, známým rovněž pod přezdívkou Don Papa, který vedl boj proti španělské nadvládě na Filipínách, a jeho oddaností a nadšením.)

  • Gold of Mauritius

   92,-

   Mr. Bestel vybírá a kupuje kvalitní stařené rumy od několika výrobců z ostrova Mauricius, které následně míchá a ukládá do sudů k dalšímu zrání. Vytváří tak destilát, který odráží mnoho tváří ostrova a jeho bohatou kulturní historii, ve které se prolíná vliv evropských, afrických i asijských kultur.
   Gold of Mauritius je blend rumů bez uvedení stáří, který byl uložen do použitých sudů po vysoce kvalitním jihoafrickém portském víně. Výsledný rum je vyvážený, jemný, hedvábný a lehký s tóny dubu, sladu a pražených oříšků. Chuť rumu se ukáže po několika minutách ve sklence.
   Pro nás není až tak sladký.

  • Kakadu Elixir de Banana

   75,-

   (V této lahvi se snoubí všechny typické chutě Karibiku. Kakadu se vyrábí z blendu tříletých až pětiletých panamských rumů, které zrají v dubových sudech po bourbonu, z přezlálých macerovaných banánů a karamelu. Díky své dlouhé tradici destilace jsou panamské rumy považovány za jedny z nejlepších a dodávají tak nápoji bohatou a plnou chuť Banány mu zase propůjčují typickou sladkost a exotické aroma.)

  • Pyrat XO Reserve

   90,-

   Pochází z Anquily a je namíchaný z vyzrálých karibských rumů starších 15 let. Chutná po vanilce, marcipánu a sladkém koření.

  • Ron Canuto 7 Y.O.

   92,-

   Rum Canuto je jediným rumem vyráběným z cukrové třtiny pěstované ve vysokých nadmořských výškách. Destilován je z melasy v měděných kotlích a následně zraje v sudech z amerického dubu. Canuto se pyšní výraznou suchou chutí s jemnými tóny vanilky, s tóny dubu a lesního ovoce. Závěr je dlouhý, příjemný bez přílišné sladkosti Aroma rumu Canuto je nejprve velmi jemné, ale pokud jej necháte 8 až 10 minut „dýchat“ v nezakryté skleničce, začne se z něj uvolňovat fascinující vůně vanilky následované lesními plody a karamelami.

  • The Demon´s Share Rum

   99,-

   Třtina tohoto rumu je pěstována na Panamě. Destilát následně zraje v místních sklepích při úplné tmě. Rum zraje 6 let v amerických dubových sudech než se dostane k Vám na stůl. Tóny citrusového ovoce, zeleného jablka a dřeva najdeme v každé sklence. Chuť je nasládlá, jemná na jazyku. Tento rum se přezdívá DÉMONSKÁ DAŇ.

  • Pampero Especial

   77,-

   Stařený, velmi kvalitní rum zrající 5-6 let v dubových sudech po bourbonu. Je intenzivní, plné jemné krémové chuti s harmonickým zakončením. Původem je tento rum až y Venezueli.
   Za nás zlatá střední cesta, která neurazí.

  • LEGENDARIO ELIXIR DE CUBA

   72,-

   Výborný "rozinkový" rum - Legendární Rum Elixir de Cuba 7 Y.O. vyniká svou jedinečnou sladkou chutí. Má jantarovou barvu a aroma rozinek a pomerančů. Celkový charakter udávají nasládlé rozinky, které jsou v destilátu macerovány po dobu jednoho měsíce. 
   Tato lahev cestuje až z Kuby, kde po dobu 7 let zraje v amerických sudech.

  • Bumbu Original

   97,-

   Bumbu Rum 15.y. se vyrábí na základě původní receptury, která pochází z 17. století a to v Barbadosu.
   Tento Karibský rum má nasládlou chuť po banánu, skořici, najdeme zde i tón oříšků. Jemnou sladkou chuť najdeme na jazyku po chvilkovém převalování rumu v ústech. Piráti v Karibiku moc dobře věděli co jim chutná - Bumbu!

x